Jacques Villeneuve - Speaker - Promotivate Speaker Agency

Jacques Villeneuve

Konferenční mluvčí Jacques Villeneuve - Podporujte agenturu mluvčího

Mistr světa jezdců Formule 500, vítěz Indianapolis XNUMX a mistr světa PPG Indy Car World Series

/ /

Jacques Villeneuve je a Mistr světa formule 500, vítěz Indy XNUMX a šampion Indy Car Series. Narodil se jako Kanaďan, v roce 1997 vyhrál mistrovství světa formule XNUMX pro tým Williams-Renault. Co dělá tento úspěch tak pozoruhodným, je to, že tak učinil ve své druhé sezóně závodů Formule 1, porazil Michaela Schumachera, svého úhlavního rivala. Ve své první sezóně ve formuli 1996 v roce XNUMX skončil druhý v mistrovství světa. V konkurenčním světě motorsportu to byl sám o sobě úžasný výkon.

Před jeho účastí na Okruh Formule XNUMX, Jacques Villeneuve si udělal jméno v Indy Car Series v USA. Skončil na prvním místě v roce 1995, přičemž vyhrál i světoznámý Indianapolis 500. Je pouze jedním ze tří jezdců, kteří kdy dosáhli tohoto trojnásobného vítězství. Další dva jsou Mario Andretti a Emerson Fittipaldi.

Pokud jde o jeho kariéru ve formuli 2006, Jacques Villeneuve se účastnil až do roku XNUMX. Šest let z této doby strávil jízdou pro BAR-Honda, tým, který spoluzaložil a jehož byl spolumajitelem. Ačkoli byl oficiálně považován za vysloužilého ze závodů Formule XNUMX, on stále soutěží v celé řadě událostí motoristického sportu a zůstává plně aktivní ve formuli XNUMX jako komentátor pro francouzskou a italskou televizi.

Láska k motoristickému sportu je však v Jacquesově rodině. On je syn Gillese Villeneuvea, který je mnohými považován za jednoho z nejzajímavějších jezdců, kteří kdy jezdili za tým Ferrari Formula XNUMX. Kariéra jeho otce skončila v roce 1982, kdy zemřel v roce XNUMX tragická nehoda během Velké ceny Belgie. Díky této události jsou mnohé úspěchy Jacquese Villeneuvea ještě výjimečnější. Jeho kariéra by mohla být považována za vylepšení jeho rodinného jména ve světě motoristických závodů.